Papaya Twin City Bratislava

+421 947 911 888

6. Jarné (vyprážané) rolky Nem Rán

6. Jarné (vyprážané) rolky Nem Rán

od 4,90 € / 3 ks

Chrumkavé rolky plnené najmä mäsom, hubami a rezancami sa podávajú s rybacou alebo našou špeciálnou arašídovou omáčkou. Pre vegetariánov máme bezmäsitú verziu.

Tieto chrumkavé rolky nesmú chýbať na oslavách lunárneho Nového roku ani na žiadnej rodinnej oslave u Vietnamcov.

Bravčové pliecko, vaječný žĺtok, cibuľa, huby shiitake, judášovo ucho, sklenené rezance a fazuľové výhonky mungo sa zabalia do ryžového papiera (vegetariánske sú v pšeničnom papieri) a vyprážajú v rastlinnom oleji do zlatista.

Podávajú sa s riedenou ochutenou rybacou omáčkou Nước Chấm a kúskami mrkvy a mladého kalerábu. V Južnom Vietname ich nájdete pod názvom Chả Giò (číta sa Ťa Zo).

Hmotnosť mäsa / ks: 20 g

Varianty:

6A s mäsom (bezlepkové) - 5,90 € / porcia 3 ks alebo 2,00 € / 1 ks (alergény: 3)
6E vegetariánske - 4,90 € / porcia 3 ks alebo 1,70 € / 1 ks (alergény: 1, 3)

Alergény v rybacej omáčke: 4
Alergény v arašídovej omáčke Hoisin: 5, 6

Alergény v potravinách

1. Obilniny obsahujúce lepok t.j. pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut alebo ich hybridné odrody; 2. Kôrovce a výrobky z nich; 3. Vajcia a výrobky z nich; 4. Ryby a výrobky z nich; 5. Arašidy a výrobky z nich; 6. Sójové zrná a výrobky z nich; 7. Mlieko a výrobky z neho; 8. Orechy, ktorými sú mandle, lieskové orechy, vlašské orechy, kešu, pekanové orechy, para orechy, pistácie, makadamové a queenslandské orechy a výrobky z nich; 9. Zeler a výrobky z neho; 10. Horčica a výrobky z nej; 11. Sezamové semená a výrobky z nich; 12. Oxid siričitý a siričitany v koncentráciách vyšších ako 10 mg/kg alebo 10 mg/l; 13. Vlčí bôb a výrobky z neho; 14. Mäkkýše a výrobky z nich

Hmotnosť mäsovej zložky jedál je uvedená v surovom stave.